لوگو سایت

09308609682

تلفن تماس شرکت

Previous slide
Next slide

شرکت آوابتن پویا تولید کننده نیوجرسی بتنی ساده و مفصل دار و دیوار پیش ساخته بتنی انواع سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ (دیوار خود ایستا ) و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگ دال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی، باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی، کانال های تاسیساتی، منهول مربع و دایره، کانال های آدم رو، سپتیک پیش ساخته بتنی، لوله های بتنی، نیوجرسی و مینی نیوجرسی ،بلوک های سبک، تیر و قطعات پل، فیسینگ پل، قرنیز پل، کانکس و خانه پیش ساخته بتنی است.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد.

مقایسه قیمت دیوار پیش ساخته بتنی با دیوار بلوک سیمانی

مقایسه قیمت دیوار بلوک سیمانی با دیوار پیش ساخته

1.دیوار پیش ساخته بتنی با مقاومت c25  با ستون و فونداسیون

بیش از یک قرن است که از دیوار پیش‌ ساخته در صنعت انبوه‌سازی و ساختمان‌سازی استفاده می‌گردد. استفاده گسترده از این پانل‌های پیش‌ ساخته به زمانی برمی‌گردد که کشورها می‌خواستند در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه بناهای ویرانه جنگ جهانی دوم را بازسازی کنند.امروزه نیز در اکثر کشورهای پیش رفته صنعتی از دیوارهای پیش‌ ساخته و به‌طورکلی مصالح پیش‌ ساخته درروند ساخت‌وساز و انبوه‌سازی استفاده می‌شود. این محصول بسته به مورداستفاده و ویژگی‌های محیطی می‌تواند گچی، بتنی، پلی استایرنی و … باشد.

مقایسه قیمت دیوار پیش ساخته بتنی با دیوار بلوک سیمانی

 • طول دیوارها 4 و 6 متر می باشد.
 • ارتفاع دیوارها 1.20 ، 1.25 ، 2.40 و 2.5 متر است.
 • ضخامت 10cm و 15cm یک رونما، 12cm دورو نما و 14cm دیوار سوله ای
 • طرح های بادبر، کانتینری، آجری، نرده ای و همراه با نصب آرم شرکت به سفارش مشتری
 • مبنای قیمت پیشنهادی براساس متر مربع سطح دیوار می باشد.
 • هزینه نصب براساس متراژ و محل پروژه متغیر می باشد.
 • کلیه دیوارها و فونداسیون و ستون مسلح می باشند.
 • عمل آوری از طریق دستگاه بخار و اتوکلاو .
 • بتن مصرفی با مقاومت C25 (250 کیلو گرم بر متر مربع یا 350 تا 400 کیلوگرم بر متر مکعب) می باشد.

دیوارهای پیش‌ ساخته بتنی که در دو نوع یکرونما و دو رونما تولید می‌گردند، قابلیت احداث دیوار تا ارتفاع 4 متر را دارا می‌باشند. سرعت نصب این دیوارها حدود یک‌صد متر طول (سیصد و بیست‌وپنج مترمربع) با یک دستگاه جرثقیل و دو نفر اکیپ نصاب  در روز می‌باشد.شرکت رستاک بتن قابلیت تولید دیوارهای پیش ساخته به طول 4 متر و ارتفاع یک‌تکه 2.40 ، 1.50 و 1.25 متر را دارد که با توجه به‌ امکان تولید قطعات با طول و عرض های خاص (کمتر یا بیشتر از ابعاد فوق ذکر) این شرکت از معدود تولیدکنندگان این ابعاد خاص می‌باشد.

معمولا قیمت این دیوار های  پیش‌ ساخته دورو نما  و یک رونما از متر مربعی 600 هزار تومان الی 850 هزار تومان در بازار توسط تولیدکنندگان با توجه به میلگرد مصرفی و عیار بتن عرضه میگردد

نکته :

ظرفیت تریلی ۶۰ متر مربع و فونداسیون و ستون ها مسلح بوده و مقاومت در برابر باد 120 کیلومتر

دیوار پیش ساخته بتنی با نرده

دیوار پیش ساخته بتنی با نرده

دیوار پیش ساخته بتنی دورنما طرح آجر

قیمت دیوار پیش ساخته بتنی

2.دیوار پیش ساخته بتنی سبک با ضخامت ۶ سانتی متر lcp

مزایای دیوار پیش ساخته بتنی سبک:
سرعت نصب بسیار بالا (روزانه 300 متر طول) در زمین هایی که نرم باشد و به دلیل نداشتن فونداسیون ستون باید در زمین دفن شود و در صورت مستحکم نبودن نصب ستون پنل ها ترک خورده گی پیدا میکند و میشکند.
نصب و حمل و نقل آسان به دلیل کمتر بودن ضخامت پنل ها و نداشتن فونداسیون .
هزینه های بسیار پایین تعمیر و نگهداری
قابلیت نصب در سطوح شیب دار و ناهموار
به دلیل عرض کم فضای بسیار محدودی از زمین را اشغال می کند و در حدر رفتن و پرت شدن زمین کمک شایانی را انجام میده .
هزینه به مراتب کمتر حمل در مقایسه با سایر دیوارهای پیش ساخته بتنی
سرعت بالا در ساخت
تنوع بالا در طرح
سبک بودن
مقاوم در مقابل باد تا سرعت ۵۰ کیلومتر در ارتفاع پایین.
نیاز نداشتن به نیروی متخصص نصب
عدم نیاز به ماشین آلات سنگین برای حمل و نصب دیوار ها

مقایسه دیوار پیش ساخته بتنی (اچ پنل) با دیوارهای بتنی پیش ساخته صنعتی و مدرن:
دیوار های سبک به دلیل نداشتن فونداسیون حداکثر تا ارتفاع ۲ متر قابلیت اجرا دارد. ولی دیوار های پیش ساخته تا ارتفاع ۴ متر الی ۶ متر قابلیت اجرا دارد.

 • دیوار های بتنی سبک دارای گارانتی نمی باشد ولی دیوار های پیش ساخته با فونداسیون و ستون دارای 20 سال گارانتی می باشد.

قیمت کمتر از ۴۰ درصد قیمت دیوارهای بتنی پیش ساخته مدرن به دلیل  عدم استفاده از میلگرد و ضخامت کم پنل ها و نداشتن فونداسیون.
مقاومت پایین تر  در مقابل باد و ضربه به دلیل ضخامت کم پنل ها (۶ سانتی متر ضخامت) و غیر مسلح بودن پنل ها
قابلت نصب در هر مکان صعب العبور به دلیل امکان نصب بدون جرثقیل.
قابلیت ساخت دیوار به صورت رنگی در انواع رنگهای مورد درخواست خریدار

این محصول در زمین ها و یا باغ ها یی که  در معرض باد شدید نیستند و جاهایی که ارتفاع حداکثر تا ۲ متر میخواهند پیشنهاد میگردد.و مکان هایی که صعب العبور هستند توصیه میگردد.

دیوار پیش ساخته بتنی سبک با ضخامت ۶ سانتی متر lcp

دیوار پیش ساخته بتنی سبک با ضخامت ۶ سانتی متر lcp

معمولا  قیمت این دیوار های  پیش‌ ساخته سبک  و یک رونما از متر مربعی 390 هزار تومان الی 450 هزار تومان در بازار توسط تولیدکنندگان با توجه  طرح و عیار بتن عرضه میگردد .

3.دیوار کشی با بلوک سیمانی

برای دیوارکشی با بلوک، سیمان، ماسه و بلوک نیاز است و حق دستمزد کارگر و ایاب ذهاب نیز در نهایت به قیمت دیوارکشی با بلوک اضافه می گردد.

اجرای دیوار با بلوک سیمانی

مقایسه قیمت دیوار پیش ساخته بتنی با دیوار بلوک سیمانی

قیمت بلوک سیمانی ۱۵*۲۰*۴۰ که یکی از پر استفاده ترین بلوک های دیوارچینی است برای نوع سبک و استاندارد در بهار 1403 در حدود ۱۱ هزار تومان استعلام شده که با هزینه مربوط به کرایه حمل، در نهایت ۱۳ هزار تومان تمام خواهد شد. پس هزینه ی لازم برای خرید و کرایه بلوک مورد نیاز برای یک متر مربع دیوارچینی حدودا ۱۶۰ هزار تومان خواهد شد.

یک کیسه سیمان برای دو متر مربع دیوار کافی است یعنی یک متر مربع دیوار تقریبا نیم کیسه سیمان لازم دارد و قیمت هر پاکت سیمان در بهار 1403 در محدوده ی 90000  تومانی قرار دارد، در نتیجه میانگین هزینه لازم خرید سیمان لازم برای یک مترمربع دیوارچینی در حدود 45000تومان است.

حال به محاسبه هزینه ماسه رسیدیم و برای این کار، قیمت ماسه را در چند معدن استعلام گرفتیم که همگی افزایش قیمت داشته اند، از آنجایی که برای یک متر مربع دیوار تقریبا ۲ فرغون ماسه لازم است، در واقع نسبت مصرف ماسه ۰.۱۴ به ازای هر متر مربع دیوار است. حدودا 35000 هزار تومان، هزینه لازم برای خرید ماسه ی یک متر مربع دیوار چینی است.و اما در نهایت باید این هزینه ها را با هزینه ی اصلی که دستمزد کارگر است جمع بزنیم. دستمزد کارگر از ابتدای سال و با اعلام بخشنامه ی دولت، افزایش یافت و در مناسب ترین حالت در حدود 100000 تومان برای یک متر مربع دیوار است. لازم به ذکر است که احتمالا این قیمت در شهرهای بزرگ کمی بالاتر نیز باشد.در نهایت به عنوان جمع‌بندی این طور می توان بیان کرد که قیمت روز یک متر مربع دیوارچینی طبق فرمول زیر است:

کرسی چینی و هزینه بلوک + هزینه سیمان+ هزینه ماسه + دستمزد کارگر= قیمت دیوارکشی با بلوک در سال ۱۴۰۲

390000 =100000+35۰۰۰+50000+205000 = قیمت دیوار چینی در سال ۱۴۰۲

پس قیمت دیوارکشی با بلوک در سال 1403به ازای یک متر مربع دیوار در حدود 345000 هزار تومان برای بلوک ۱۵ سانتی خواهد بود. البته این محاسبات هزینه ها و قیمت به طور میانگین و برای کل کشور انجام شده است، حال ممکن است در برخی شهرها کم یا زیاد شود که با این فرمول محاسبه، این تغییرات نسبی تقریبا قابل محاسبه است.

 معایب بلوک سیمانی

از معایب بلوک‌ های سیمانی (معایب ساخت دیوار با بلوک سیمانی) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوام کم در مقابل رطوبت
 • ضایعات زیاد در زمان حمل و نقل و ساخت دیوارها یا سقف‌ ها
 • استحکام کم در ارتفاع بالای 3 متر

البته با توجه به هزینه سیمان کاری (سیمان سیاه و سیمان سفید در صورت لزوم مبلغ متر مربعی 560 هزار تومان افزایش  پیدا میکند که در کل با مقایسه با دیوار های پیش ساخته اصلا قابل به صرفه نبوده.

جدول مقایسه  انواع دیوار کشی

نوع محصول ارتفاع مجاز مقاومت تا بادkm قابلیت اجرای لوگو گارانتی عمر مفید بتن مصرفی قیمت
دیوارپنل وفونداسیون از ۲ متر الی ۴ متر 120 دارد 10 سال 20 سال 350 بتن مسلح 700هزار تومان
دیوار محوطه LCP از ارتفاع نیم متر تا ۲ متر 50 ندارد ندارد 2 سال 250 بتن غیر مسلح 450 هزار تومان
دیوار با بلوک سیمانی

20 سانتی

تا ارتفاع ۳ متر 50 ندارد ندارد 7 سال ملات ماسه و سیمان 350 هزار تومان

 

شرکت اوا بتن پویا یکی از شرکت های مطرح و تخصصی در صنعت تولید دیوارهای پیش ساخته بتنی به شمار می رود. این شرکت با ١٦ سال سابقه تولید انواع قطعات بتنی، در پروژه های متعددی اقدام به تولید دیوارهای پیش ساخته کرده است. دیوارهای پیش ساخته این شرکت از جمله بهترین و بادوام ترین دیوارها به شمار رفته که با فرایندهای کاملا صنعتی تولید می شوند.و عمل آور ی قطعات با دستگاه بخار انجام میگردد.

‫4 نظر

 • اصغری گفت:

  قیمت دیوار دورو نما طرح اجر و هزینه نصب برای ۵۰۰ متر مربع

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *