لوگو سایت

09308609682

تلفن تماس شرکت

Previous slide
Next slide

شرکت آوابتن پویا تولید کننده نیوجرسی بتنی ساده و مفصل دار و دیوار پیش ساخته بتنی انواع سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ (دیوار خود ایستا ) و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگ دال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی، باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی، کانال های تاسیساتی، منهول مربع و دایره، کانال های آدم رو، سپتیک پیش ساخته بتنی، لوله های بتنی، نیوجرسی و مینی نیوجرسی ،بلوک های سبک، تیر و قطعات پل، فیسینگ پل، قرنیز پل، کانکس و خانه پیش ساخته بتنی است.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد.

کالورت بتنی پیش ساخته

باکس بتنی 2 در 1 در 3

کالورت بتنی پیش ساخته

آیا می دانید کالورت بتنی پیش ساخته چیست و چه کاربردی دارد؟ کالورت ها سازه ای مشابه با تونل هستند و در بخش زیر معابر یا راه آهن ها استفاده می شوند. این سازه کمک می کند تا هدایت آب های رواباکس بتنین به دقت صورت بگیرد و همینطور سبب جریان آب از بالا دست به پایین می شود. شما عزیزان می توانید کالورت بتنی پیش ساخته را از با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب از آوا بتن پویا تهیه نمایید.

کالورت بتنی پیش ساخته

کالورت بتنی پیش ساخته

کالورت بتنی پیش ساخته مانند تونل عمل می کند و در زیر معابر یا راه آهن ها استفاده می شوند. این سازه دارای سطح مقطع متنوع اعم از گرد و بیضی شکل است. کالورت ها از نظر ظاهری ساده هستند اما ساختار پیچیده ای برای آن ها در نظر گرفته شده است. کالورت بتنی پیشساخته یکی از مهمترین اجزای بزرگراه محسوب می شود. چیزی که در مورد کالورت ها مطرح است این که پس از مدتی فرسوده می شود و در صورتی که در زمان مناسب نسبت به مقاوم سازی آن اقدام صورت نگیرد، احتمال تخریب کلی برای آن وجود دارد. بررسی ها نشان می دهد که همه جریان های سطحی به واسطه کالورت ها از زیر جاده و بزرگراه ها عبور داده می شوند و در نهایت به محیطی که از پیش تعیین شده هستند، هدایت می شوند. این کار باعث می شود که محافظت خوبی از کانال های آبیاری صورت بگیرد و در نهایت به کاهش سیل کمک زیادی می کند.کالورت بتنی پیش ساخته خرید باکس بتنی در ابعاد 2 در 3 و 2در2 و 1در 2 وزارت راه و نشریه 83 و راه اهن 5 در 5 با رعایت استاندارد .

مزایای کالورت بتنی پیش ساخته

از کالورت بتنی پیش ساخته برای تخلیه طوفان، عبور جویبارها و سیستم های فاضلاب و تونل های آب و برق استفاده می شود. این دستگاه شامل آبریز های مخصوصی بوده و همینطور برای تونل های تاسیسات شهری نیز استفاده می شود. از کالورت بتنی پیش ساخته برای پل های بزرگراه با دهانه کوچک و موارد این چنینی نیز استفاده می شود. در سیستم های زهکشی کالورت پیش ساخته در زیر جاده و مسیر قرار می گیرد و حالت مدفون شده دارد و سبب می شود که آب و بارندگی از یک سمت به سمت دیگر هدایت شود و در نهایت جلوی تخریب این سازه ها گرفته می شود. این محصول در مقایسه با سیستم های قوسی فلزی و یا سیستم های تخلیه چند قطعه ای، اجرای بی نظیری از خود نشان داده و هزینه نصب آن کمتر است. از مزیت های این سازه بتنی می توان به موار زیر اشاره نمود:
نصب سریع و آسان اصلی ترین مزیت برای کالورت بتنی پیش ساخته محسوب می شود. در صورتی که از روش های قدیمی برای تولید کالورت بتنی استفاده شود نیاز به نیروی انسانی بیشتر بوده و باید شرایط اقلیمی متفاوتی ارزیابی شود در صورتی که کالورت پیش ساخته قالب های آماده ای است که در محل پروژه مونتاژ می شود و کیفیت آن نیز تضمین شده است.

باکس بتنی 2 در 2

قیمت کالورت (آبروهای) بتنی پیش ساخته چقدر است؟

قیمت کالورت بتنی پیش ساخته تحت تاثیر عوامل زیادی است. با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای اصلی مجریان پروژه های این چنین، قیمت است و سعی دارند که با حداقل قیمت کالورت ها را در محل اجرا کنند، این قطعات پیش ساخته یکی از بهترین گزینه ها برای اجرا محسوب می شوند. چرا که اولا نیازی به اکیپ های اجرایی متخصص ندارند، دوما تولید آن ها در کارخانه و بدون نیاز به اجرای درجا می تواند هزینه های اجرای این کالورت ها را به بهترین شکل کاهش دهد. در ادامه به قیمت کالورت پیش ساخته بتنی و عواملی که روی آن تاثیر می گذارند، اشاره می کنیم:

  •  ابعاد کالورت

یکی از عوامل موثر روی قیمت اجرای کالورت پیش ساخته، ابعاد کالورت است. هر چقدر کالورت ها در ابعاد بزرگ تری سفارش داده شوند، نیاز به بتن و  مصالح بیشتری برای تولید آن ها بوده و هزینه خرید آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

  •  شکل کالورت و سطح مقطع آن

کالورت ها می توانند در سطح مقطع گرد، مستطیل، بیضی شکل و همچنین مربعی تولید شوند. هر نوع سطح مقطعی پیچیدگی خاصی برای تولید داشته و نوع مصالح استفاده شده در آن نیز متفاوت است. از این رو شکل کالورت می تواند قیمت خرید آن موثر باشد.

  •  میزان و کیفیت بتن استفاده شده

کیفیت مواد اولیه ای که برای تولید کالورت پیش ساخته بتنی استفاده می شوند نیز روی قیمت آن ها موثر است. استفاده از بتن درجه یک، میلگرد باکیفیت و سایر مصالح در کالورت می تواند باعث افزایش قیمت آن ها شود.

  •  تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته

برخی از کارخانه ها از تجهیزات پیشرفت برای تولید و انجام آزمایشات مختلف روی کالورت های بتنی پیش ساخته استفاده می کنند. هر چقدر تجهیزات حرفه ای تری استفاده شوند، قیمت تولید کالورت ها برای کارخانه افزایش پیدا کرده و مشتریان نیز ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهند بود.

  • محل اجرای پروژه و هزینه های حمل و نقل

هزینه های حمل و نقل عاملی موثر روی قیمت کالورت پیش ساخته بتنی هستند. هر چقدر محل اجرای دورتر از محل تولید و توزیع این کالورت ها باشد، هزینه های حمل و نقل بالاتر خواهد رفت که در ادامه برای آشنایی بیشتر با هزینه سازه های بتنی پیش ساخته مطالعه ” قیمت بتن پیش ساخته چقدر است؟” را پیشنهاد می کنیم.

 

تفاوت کالورت بتنی با آبرو (کانالت)

شباهت میان عملکرد کالورت و آبرو باعث شده تا افراد کالورت و آبرو را یکی بدانند. این در حالی است که آبروها نوعی کانالت بسیار کوچک هستند که معمولاً کنار جاده استفاده می‌شوند. کاربرد آن ها زهکشی آب‌های سطحی است. به بیان ساده‌تر، آبروها  همان جوی‌های آبی هستند که کنار خیابان‌ و محل گذر عابر  کار گذاشته می‌شوند.

این در حالیست که کالورت ها در زیر جاده ها  به کار گرفته می‌شوند. برای مثال در عملیات های راهسازی هنگامی که در بخشی از مسیر یک رودخانه یا یک مسیل (محل عبور سیل) وجود داشته باشد، برای ساخت جاده نیاز است فضایی ایجاد شود که جریان آب  بتواند از زیر جاده عبور کند؛ تا جریان سیال موجب آسیب و فرسایش جاده نگردد.

نحوه نصب باکس بتنی پیش ساخته

در نخستین مرحله از نصب باکس بتنی پیش ساخته باید بستر یا محل نصب آماده سازی شود. به همین منظور لازم است عملیات خاک برداری از زمین محل نصب برای ایجاد تراز مورد نظر انجام گیرد. در این مرحله پس از خاک برداری باید به وسیله ماسه های مخصوص کف سازی و ایجاد بستر مناسب انجام شود.

در مرحله بعد، باکس بتنی پیش ساخته در محل خود نصب می شود. در اجرای باکس های بتنی باید استانداردسازی بین باکس ها و دیواره های حمل شده در محل مورد نظر انجام شود. این سازه ها باید با دقت زیادی نصب شوند تا هیچ گونه درز و شکافی بین قطعات وجود نداشته باشد. با قرار گرفتن باکس ها در کنار یکدیگر و ایجاد فاصله های استاندارد، باید ساختار آن ها نیز مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد. پس از بازبینی ساختار این سازه ها، امکان اخذ تاییدیه نهایی وجود دارد.

پس از عملیات نصب باکس ها، باید پلیت ها و دیوار باکس با یکدیگر جوش زده شوند. در این مرحله انجام درزگیری و ایزوگام کردن اصولی از جمله اقدامات بسیار مهم محسوب می شود. پس از مسدود کردن درزهای احتمالی و نصب لایه های ایزوگام روی باکس ها، لایه ای از ملات به منظور محافظت از ایزوگام ها کشیده می شود.

باکس بتنی پیش ساخته با وجود مزایای متعدد، کاربردهای بسیاری در پروژه های مختلف دارد. این سازه ها در نوع خود از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند. به دلیل یکی بودن ساختار و شباهت ظاهری، باکس بتنی پیش ساخته، نوعی کالورت بتنی نیز تلقی می شود. برای خرید و سفارش این سازه ها، محصولات شرکت اوا بتن پویا انتخاب ایده آلی می تواند باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *